Produkty

Spať sa dá vždy o trošku lepšie

Je zvláštne, že kým spíme na svojom starom matraci, tak máme pocit, že je všetko v poriadku. Bolesti chrbtice a pocit únavy vôbec nepripisujeme práve tomu, že nám matrac, pravdepodobne, neposkytuje dokonalý komfort. Myslela som si to aj ja. Teda až do doby, kým som nezašla do predajne matracov Bratislava Segum. Chcela som sa poobzerať po novej posteli do našej novej spálne, ale keď som si ľahla na jeden z nových matracov, ktoré boli vystavené, pochopila som, že posteľ nebude jedinou investíciou, ktorú budem musieť do novej spálne investovať.
Žena s hnedými vlasmi, čelenkou a červeným kvetom v ruke spí v posteli.jpg

Prečo sa na starom matraci spí zle

Hlavným problémom pri starých matracoch je, že sú preležané. Pred desiatimi rokmi ste si mohli kúpiť ten najkvalitnejší matrac na svete, čo však neznamená, že sa časom neopotreboval. Všetky materiály majú svoju životnosť a keď sú navyše často používané, čo matrac nepochybne je, tak sa čas, ktorý nám môžu poslúžiť, rapídne skracuje.

Čo vlastne znamená, že je matrac preležaný? Nie je to žiadna veda. Proste na miestach, kde spíte vzniká preliačina. Daný materiál, teda napríklad pena, ale aj pružiny, dostávajú zabrať pod váhou vášho tela, takže sa časom poškodia a prestanú plniť svoju funkciu. To je dôvod, prečo by ste matrace mali meniť, minimálne, raz za desať rokov. Spomínané penové, dokonca častejšie. Podľa výrobcov nevydržia dlhšie ako sedem rokov.
Žena v čiernej pyžame spí v spleti rybárskych sietí.jpg

Matrac je naozaj podstatný

Ani ja som nebola o dôležitosti kvalitného matraca skalopevne presvedčená, ako som uviedla v úvode článku, na tom starom sa mi spalo celkom pohodlne, tak načo ho zbytočne meniť a vyhadzovať peniaze, že? Dnes, keď spím na novom (priznávam, že nie až tak kvalitnom) matraci, môžem zodpovedne povedať, že výmena je naozaj potrebná. Spánok je neporovnateľný. Človeka ráno nič nebolí, nie je stuhnutý a má viac energie. Takéto benefity získate jednoducho iba vtedy, ak spíte naozaj dobre, no a práve matrac je prvým krokom k tomu, aby boli vaše noci pokojné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup