Viete prečo Jetta prehrala? Pretože je pomalá.. Mimo filmu viac, ako by ste čakali. Pod kapotou sa skrýva obyčajný dvoj liter od Volkswagenu spolu so štvorstupňovou automatickou prevodovkou. Prekvapenie, však? Auto s rodokmeňom, ako má táto biela Jetta, sa však nepotrebuje s nikým naháňať, je z nej dáma, hviezda, ktorá počas dlhých rokov zostarla z rebelky naháňajúcej sa nočnými ulicami za hranicou zákona.

ford

Automobil, na ktorom vo filme jazdila jedna z vedľajších postáv, bol vyrobený v roku 1995. Od sériovej podoby má však ďaleko. Vozidlo dostalo modifikované nárazníky, prahy, svetlá na oboch koncoch i spätné zrkadlá. Okrem toho má špecifickú grafiku na karosérii a veľké disky kolies s bielym finišom. Prehliadnuť na ňom nemožno ani veľké prítlačné krídlo, ktoré nesie podpis zosnulej hviezdy Paula Walkera i režiséra pôvodného filmu Roba Cohena.

V čom je iná?
V čom je teda Jetta okrem svojho pôvodu iná?
Aj keď zvonku vyzerá vozidlo drsne a počas nakrúcania z neho spravili skutočne rýchly automobil, jeho technika je prakticky sériová. Žiadne vstrekovanie oxidu dusíka sa v skutočnosti nekoná. Motorový priestor je síce uprataný a nablýskaný, ale obsahuje štandardný benzínový dvoj liter spojený so štvorstupňovým automatom, upravenou karosériou s bodykitom od Wings West či farebnými polepmi, ktoré si v súčasnosti môžu dovoliť už iba autá z filmu bez toho, aby neboli gýčové. Vo vnútri auta si nový majiteľ nájde Play Station, kvalitnú hudbu a podpisy režiséra a samotných hercov filmu.

auto

Biely sedan má najazdených 34 tisíc kilometrov a od premiéry filmu vystriedal len jedného majiteľa.www.ivanna.sk/auto-z-rychlo-a-zbesilo-je-na-predaj-/ a cenu zvyšujú aj autenticképodpisy Paula Walkera a režiséra filmu Roba Cohena. VW Vento z roku 1995 (za veľkou mlákou VW Jetta) je na predaj za cenu 99 900 dolárov, teda v prepočte okolo 85 tisíc eur.

Volkswagen Jetta
3.5 (70%)4