Business

3 veci, ktoré vám pomôžu vybrať si tú správnu firmu na čistenie fasád

Hľadáte firmu, ktorá sa špecializuje na čistenie fasád? Poradíme vám, podľa čoho si vybrať tú správnu.

Pozrite si reálne výsledky práce a hodnotenia zákazníkov

Ak hľadáte firmu, ktorá sa špecializuje na čistenie fasád, je dobré začať tým, že si prehliadnete skutočné ukážky ich práce. Môžu to byť fotografie alebo videá, na ktorých budete mať možnosť porovnať, ako fasáda vyzerala pred čistením a po ňom. Je však dôležité mať na pamäti, že fotky či videá môžu byť upravené. Najpresnejšie informácie o spoločnosti vám teda poskytnú jej spokojní (alebo nespokojní) zákazníci. Preto pri vašom rozhodovaní nezabudnite zohľadniť aj recenzie danej firmy, ktoré nájdete na internete.

dům

Vypýtajte si bezplatnú ukážku čistenia priamo u vás doma

Aj napriek tomu, že ste si pozreli fotografie a recenzie, stále si nemusíte byť istý, či vybraná firma splní vaše očakávania. Preto si vopred vypýtajte bezplatnú ukážku čistenia fasády priamo u vás doma. Seriózne spoločnosti, ktoré sa na čistenie fasád špecializujú, vám radi ponúknu možnosť dohodnúť si termín, kedy prídu ich pracovníci k vám a na malej časti fasády vám predvedú, ako bude finálny výsledok vyzerať. Na základe toho sa potom môžete rozhodnúť, či máte záujem o kompletné čistenie fasády alebo nie. Samozrejme, nezabudnite si vypýtať cenovú ponuku. Cena za čistenie fasády sa v priemere pohybuje okolo 3,80 € za meter štvorcový.

čištění fasády

Informujte sa, ako čistenie fasád prebieha

Zistite čo najviac informácií o tom, ako bude prebiehať celý proces čistenia. Žiadna firma by nemala mať problém prezradiť vám podrobnosti o práci, ktorú bude vykonávať. Pýtajte sa najmä na to, ako spoločnosť zaobchádza odpadovou vodou, aké prostriedky na čistenie fasády používa, aký je očakávaný časový rozsah prác a najmä, či je súčasťou čistenia fasády aj aplikácia určitého druhu ochrany, aby ste sa vyhli opätovnému čisteniu o pár týždňov.

fasáda

A aké odpovede by ste mali na tieto otázky dostať? Kvalitná firma berie ako samozrejmosť zachytávanie odpadovej vody, jej následne odsávanie a likvidáciu s ohľadom na životné prostredie. Ak chcete vyčistiť iba rodinný dom a nie bytový dom či komerčnú budovu, mali by to zvládnuť už v priebehu jedného dňa. No a samozrejmosťou by mala byť aj aplikácia ochrannej vrstvy, aby ste čistenie fasád nemuseli opakovať skôr ako za päť rokov.