Auto moto

Ako utíšiť dieťa pred školským rokom?

Deti sú radosť. To je veta, ktorú počúvame z každej strany. Najčastejšie od ľudí, ktorí:

– Žiadne deti nemajú.
– Majú deti už veľké a dokážu sa o seba postarať samy.
– Majú za deti hotových anjelikov, ktorí ich počúvajú na slovo.

učení

Ostatní, ktorí to šťastie nemajú, si veľmi dobre uvedomujú, že deti sú teda oveľa väčšia starosť ako radosť. Uvedomiť si to je základ. Keď si to pripustíte, keď si len na malú chvíľu uvedomíte, že možno máte doma malého diabla, môžete na tom začať pracovať. Napríklad vtedy, keď ide do školy. Ktorý rodič nepočul svoje dieťa aspoň raz povedať, že ono teda do žiadnej školy nejde a môžete sa obrátiť aj na žabu? To je bežné. Dokonca je to priam rutinné. Ale viete, čo platí na dieťa, ktoré je prezlečené za diabla? My vám to teda povieme. Sú to úplatky.

myšlenka

Možno sa teraz držíte za hlavu a krútite nad tým, ako sme vôbec mohli takúto hlúposť aj povedať. Ale niektorí z vás s nami zase určite súhlasia. A aj keď by sa to podľa múdrych kníh jednoznačne robiť nemalo, niekedy nič iné jednoducho nepomôže. A vy chcete, aby vaše dieťa prestalo kričať. Vy chcete, aby sa aspoň na chvíľu okrem kriku ozval smiech. Takže to musíte urobiť. Hlavne pred začatím školského roka.

Škola je pre deti často peklom, ktorým si proste musia prejsť, aby konečne mohli normálne žiť. Väčšina z nás bola na tom veľmi podobne. Čo nám pomohlo? Čo pomôže vašim deťom? Nech to znie akokoľvek povrchne, sú to nákupy. Nakupovanie vám určite pomôže. Keď ho pred začiatkom školského roku zoberiete na miesto, akým je napríklad papierníctvo košice, môžete si byť istý tým, že vás nedá naozaj za nič na celom svete. Vyberie si, čo sa mu páči. Môže si vyzdobiť školskú tašku, môže si vyzdobiť zošity, jednoducho môže urobiť skutočne čokoľvek. Podstatné však je, aby ste vy vedeli, že toto pomôže. A že si môžete na chvíľu vydýchnuť.