Životný štýl

Príkazy ktoré Váš pes potrebuje vedieť pred návštevou hostí

Domáce tréningy
Spoloční, ale trápny problém majitelia psov, ktorí navštívili neznáme domy, sú základné chyby v domácom tréningu. Dokonca aj vtedy, keď Váš pes pochopí, že nie je prijateľné vstúpiť do Vášho domova, nemusí si uvedomiť, že to zahŕňa domovy Vašich priateľov a rodiny.
Aby ste sa vyhli nežiaducim nehodám, vyvenčite svojho píska hneď po príchode na miesto určenia a dajte mu ďalšiu chválu za to, že robí to čo má. Využite príkaz "ísť von" alebo "ísť na záchod" často tým, že ho použijete okamžite po pití alebo jedení. Budete tiež chcieť dohliadať na svojho psa tak tesne, ako ste to urobili, keď ste ho prvý krát trénovali doma.

kolia

Skákanie
Pred návštevou sociálnych stretnutí by váš pes mal vedieť, ako zdvorilo pozdraviť ľudí. Napriek tomu, toto správanie môže ostať v zabudnutiu, keď sa psík poteší a začne skákať aby dal na seba pozornosť. Majitelia psov a ich priatelia sa často stretávajú s tým, že ich psy nesprávne skočia na ľudí, čo môže viesť k opakovaným trestným činom.
Bohužiaľ, všetky tieto reakcie poskytnú vášmu psovi presne to, čo chce: väčšiu pozornosť. Lepšia odpoveď? Ignorujte svojho psa úplne a zadržte svoju pozornosť, kým nebude mať všetky štyri labky na podlahe. Alebo ak vie príkaz "dosť", uistite sa, že ho počúva a má všetky štyri labky na zemi, než dostane odmenu.

kolie

Príkaz č. 1: Sadni
Sadnutie je zďaleka najdôležitejšie správanie, ktoré má pes poznať pred návštevou iných ľudí, a je presným opakom takmer každého nepríjemného správania, ktoré môže pes vytvárať počas vášho pobytu, vrátane skákania na ľudí alebo nábytku, potulovanie sa alebo hrabanie vecí. Pes by mal mať aj pochopenie toho, ako ovládať jeho ústa a hlas, s príkazom "sadni", ktorý pomáha zastaviť akékoľvek nevhodné žuvanie, kusanie a štekanie.
Ako váš pes bude lepšie počúvať na príkazy, prestaňte používať dobrotu zakaždým za odmenu a postupne nahradiť dobrotu láskyplným maznaním a slovami chvály. Nakoniec Váš psík bude ten najlepší pri návšteve ostatných.