Produkty

Rozmyslite si zásadný krok


1. Prečo vlastne chcete domáceho maznáčika?
Cítite sa osamelí, chýba vám pohladenie alebo chcete hlavne parťáka na výlety? Taký spoločník vás bude vítať každý deň, keď prídete z práce. Nežne vás prebudí a zaženie všetky čierne myšlienky. Čaká vás pevný vzťah plný prekvapení.
Navyše pes vás nikdy nezradí, pretože pre neho ste stredobodom vesmíru. Nesmiete ale pracovať takmer 24 hodín denne, pretože potom by s vami rozhodne trpel. Vaše deti sa vďaka nemu naučia zodpovednosti a ako sa starať o druhých.

pes

2. Naozaj na neho budete mať čas?
To je celkom zásadná informácie, na ktorú by ste si mali zodpovedne odpovedať. Ráno totiž musíte čoskoro vstať, aby ste ho stihli vyvenčiť a zároveň sa v pokoji naraňajkovať a pripraviť si veci do práce. Po vašom návrate bude opäť potrebovať vašu pozornosť a pobyt na čerstvom vzduchu. Navyše víkendy a dovolenky bude tráviť aj s vami, na to sa musíte pripraviť. Alebo mať niekoho, kto vám maznáčika občas postráži.

3. Bude mať svoje vlastné miestečko?
Každý pes potrebuje svoj pelech alebo vonku búdu, aby sa tu cítil doma a bezpečne. Nemal by ani rušiť susedov.

4. Súhlas celej rodiny
Ten je skutočne veľmi dôležitý. Ak váš manžel nemá rád zvieratá, bude to celkom veľký problém. Nový člen vašej rodiny sa s vami musí predovšetkým zžiť.

5. Aké si mám vybrať plemeno?
Vychádzať by ste mali z toho, či žijete s partnerom, sami alebo máte už väčšiu rodinu, kde sú deti. Potom už príde na rad, či preferujete menšie či väčšie rasy, viac aktívne alebo skôr domácke povahy. Tiež si uvedomte, že by váš pes mal mať aspoň základný výcvik. Ušetríte si tak rad problémov a naučíte sa s ním správe komunikovať.

oblečení

6. Kde nakupovať?
Nájdite si svoj obľúbený obchod, kde mu nakúpite oblečenie, hračky alebo kŕmenie. Tu vám vždy dobre poradia a o vášho maličkého sa tak dobre postaráte. Postupne možno prejdete na nákupy z pohodlia domova, kedy môžete vyskúšať sortiment trebárs na týchto stránkach:. Zostavíte tak dokonalý outfit, ktorý budú všetci obdivovať.