Nezařazené

Zábava pre celú rodinu

Ak máte malé deti, je ťažké nájsť si čas na kvalitnú zábavu. Stres okolo varenia a upratovania vám zaberie aj celý deň. Ani sa nenazdáte a nestihnete si dať ani poriadny obed a už sa staráte o žehlenie, či iné domáce práce.
Na svoje deti by ste si stále mali nájsť čas. Áno aj domáce práce sú dôležité, ale nie dôležitejšie ako vaša rodina.

rodina na procházce
Vezmite deti do prírody

Azda najjednoduchší spôsob zábavy. Stačí sa pozrieť cez okno a prírodu máte ako na dlani. Choďte na dlhú prechádzku.  Oblečie deti podľa počasia a nech sa poriadne vybláznia, hoci aj v mláke. Pre ne je veľmi dôležité vybiť nadbytočnú energiu. Neskôr večer sa vám to vráti v podobe pokojne spiacich detičiek.

Príroda prináša nielen závan čerstvého vzduchu, po ktorom sa zregenerujete, ale aj mnoho iných aktivít. Zbierajte napríklad odpadky. Naučte deti správať sa vľúdne voči prírode. Nazbierajte si aj iné prírodné veci ako lístie, šišky a kamienky a vytvorte si tak netradičné ozdoby do obývačky.


Pustite si dobrý film

Okrem vystrájania po vonku si deti dnešnej doby, zaslúžia aj elektronickú pozornosť. Spravte si príjemný rodinný večer pozeraním rozprávky alebo filmu pre deti. Prichystajte si občerstvenie a pripravte svojim deťom atmosféru ako v kine.
Výhodou je, že nemusíte nikam chodiť a ušetríte peniaze za návštevu kina. Avšak ak chcete navštíviť kino, nech sa páči. Každá aktivita, ktorá spraví radosť vám aj deťom sa počíta. Základ je zhodnúť sa na tom, čo chcete robiť.

rodinná fotografie v trávě
Hrajte spoločenské hry

Pri hrách sa dieťa naučí prehrávať, ale aj vyhrávať. Ak doma vyberiete zo zásuvky spoločenské hry, o zábavu pre celú rodinu máte postarané. Hrajte karty, človeče nehnevaj sa, šach, dostihy a sádzky. Všelijakú hru čo máte doma určenú pre viacero osôb, je výhodou.
Usporiadajte súťaž v hraní kariet. Kto vyhrá nemusí týždeň upratovať. Motivujte deti hrať hry rôznymi spôsobmi.