Produkty

Ako si vybrať správny vosk na auto

Chcete čo najlepšie ochrániť lak svojho auta a neviete si vybrať spomedzi voskov? V tomto článku sa dozviete ako sa rozdeľujú vosky a ako si vybrať ten správny vosk na auto.

Krásne lesklý a čistý lak auta nie je len vašou vizitkou, ale zároveň ho aj chránite pred zlými poveternostnými podmienkami, rôznymi nečistotami, defektmi, vyblednutím a celkovým opotrebením. Časom sa stav laku každého auta zhoršuje a preto by sme sa oň mali adekvátne postarať. Najbežnejším spôsobom ako ochrániť lak vozidla je použitie vosku. Z autokozmetiky sú vosky najobľúbenejším produktom pre ochranu laku v súčasnosti. Ako si teda vybrať ten správny vosk na auto?

Vosky sa rozdeľujú do dvoch hlavných skupín : prírodné a syntetické vosky. Medzi týmito dvomi skupinami sa nachádza ešte jedna skupina voskov a to hybridné vosky. Tieto vosky predstavujú akúsi zmes z prírodných a syntetických voskov súčasne. Každý vosk na auto má iné zloženie, vlastnosti a taktiež svoje klady a zápory.

autokomestika na auto

Prírodné vosky

Prírodné vosky, alebo inými slovami karnaubské vosky sú vyrobené len z prírodných zdrojov. Tento druh vosku sa získava sa z listov stromov v brazílskych pralesoch a je to najviac odolný vosk v súčasnosti. Tieto vosky sa vyznačujú dlhou životnosťou a hlbokým leskom. Taktiež majú hydrofóbne vlastnosti, to znamená že odpudzujú vodu a nečistoty. Najväčšou nevýhodou týchto voskov je, že sú pomerne drahé, no niektoré z nich vydržia aj niekoľko rokov. Preto je karnaubský vosk najobľúbenejším voskom medzi nadšencami detailingu.

Syntetické vosky

Narozdiel od prírodných voskov sa syntetické vosky vyrábajú chemicky. Sú stále viac populárne, najmä vďaka svojim vlastnostiam a nízkej cene. Tieto vosky sa jednoduchšie aplikujú, pretože nie sú tak tuhé ako karnaubské vosky. Taktiež sa vyznačujú dobrou odolnosťou, hydrofóbnosťou a skvelým leskom. Pri syntetických voskoch je lesk o niečo menej hlboký ako pri karnaubských. Syntetické vosky sa približujú viac a viac kvalitou k prírodným voskom, no stále je to chémia.
Všetky skupiny voskov majú svoje pre a proti, preto si ich musíte odskúšať sami na vašom vozidle. Je len na vás čo vám najviac vyhovuje. Pre viac info vám odporúčame navštíviť našu stránku www.wolfgarage.sk.