Produkty

Pohodlné a praktické barové stolčeky do domu.

Kuchynský ostrovček alebo kúsok kuchynskej dosky sú vynikajúcim spôsobom na využitie dodatočného miesta na rýchle jedenie. Avšak je veľmi dôležité, aby malivysoké stoličky správne zvolené rozmery, predovšetkým čo sa týka ich výšky. Na čo v tomto prípade nesmiete zabudnúť?

Rozmery barových stoličiek do domu

Charakteristickou vlastnosťou barových stoličiek je ich výška, ktorá presahuje 50 cm. Avšak v skutočnosti majú výšku od 58 až do 90 centimetrov. Čo je potrebné zohľadniť pri ich výbere? Optimálna vzdialenosť sedadla od dosky je približne 30 cm. Vďaka tomu nebudete nohami narážať do dosky, a budete sa môcť pohodlne usadiť.

barové stoličky

Pohodlné kuchynské vysoké stoličky

Pohodlné sedenie na barových stolčekoch ovplyvňuje nielen ich výška ale aj vzdialenosť od dosky. Veľmi dôležité je tiež to, či majú praktické podnožky. Je to mimoriadne dôležité predovšetkým v prípade vyšších vysokých stoličiek, aby nohy neviseli, čo je mimoriadne nepohodlná a nezdravá poloha. Komfort tiež ovplyvňuje aj dodatočná opierka v dolnej časti. Barové stolčeky s opierkami nie sú vhodné do každej kuchyne, ak chcete, aby sa dali úplne zasunúť pod dosku, keďže to nie je vždy možné.

Detaily, na ktoré nesmiete nikdy zabudnúť

Už vieme, aká dôležitá je výškavysokých stoličiek, a tiež praktická podnožka. Avšak dôležité sú aj iné detaily tohto nábytku. Mnohým záleží na pohodlnom sedení, preto si vyberajú barové stoličky s nastaviteľnou výškou sedenia. Je to ideálne riešenie pre rodiny, ktorých jednotlivý členovia majú rôznu výšku Takým spôsobom ľahko prispôsobíte sedačku a každý môže sedieť skutočne pohodlne.

Kuchynské vysoké stoličky sú veľmi praktickým nábytkom. Avšak pri ich výbere zohľadnite aj rad iných faktorov, aby bol tento nábytok pri používaní skutočne praktický, tak pre vyššie, ako aj pre nižšie osoby. Našťastie – ako vidíte – také dopasovanie je možné.