Produkty

Damaškové obliečky si jednoducho zamilujete aj vy

Máte doma staré, zničené posteľné obliečky a rozhodli ste sa, že je čas vymeniť ich za nejaké nové? V obchodoch s posteľným prádlom ich nájdete naozaj veľa, či už je to pestrosť farieb, vzorov, ale najmä rozličných materiálov. Obľúbené sú najmä bavlnené, froté a krepové. Počuli ste však už o damaškových obliečkach? Je to materiál, ktorý málokto z nás pozná. Ale zaručene sa nebojíme tvrdiť, že kto vyskúša damaškové obliečky už viac iné nechce. Povieme si o tomto úžasnom materiály viac, ktorý nesmie chýbať ani vo vašej spálni.

ustlaná postel

Damaškové obliečky a ich luxusné vlastnosti

Damaškové obliečky sú vyrobené z vysoko kvalitnej 100 % bavlny. Jedná sa o luxusný materiál, ktorý je veľmi trvácny a pri správnej opatera vydrží aj niekoľko generácií. A ako je to možné? Kúzlo trvácnosti tkvie vo výbere prvotriednej bavlny a husto tkanej tkaniny. Väčšina damaškových obliečok je v súčasnosti vyrobená z egyptskej česanej bavlny, ktorá má tie správne vlastnosti. Materiál je na pohľad hodvábne lesklý čo zaručuje jeho exotický a luxusný vzhľad. Netreba sa však nechať oklamať, damaškové obliečky sú nielen nesmierne odolné a trvácne, ale aj priedušné a skvelo sajú vlhkosť. Sú ideálnou voľbou aj na horúce letné noci a zároveň skvelo zahrejú aj počas chladných zimných večerov. Možno by sa zdalo, že starostlivosť o damaškové obliečky bude veľmi náročná, no opak je pravdou. Starostlivosť je veľmi jednoduchá a zvládne to každý v pohodlí domova. Obliečky z tohto výnimočného materiálu perte vždy prevrátené na ruby a zvoľte radšej program s nižšími otáčkami.

velká postel

Na pranie použite bežný prací prostriedok určený pre farebnú bielizeň. Skvelou výhodou je, že máte možnosť prať ich na vyššej teplote 60 stupňov čo vám zaručí jednoduché zbavenie sa všetkých nečistôt aj roztočov. Sušiť ich môžete buď na bežnom sušiaku alebo zvoľte sušičku. Aby obliečky nestratili svoju jemnosť a lesk je dobré ich po vyschnutí prežehliť, teplota žehličky by však nemala presiahnuť teplotu 220 stupňov. Kliknite na webovú stránku https://www.luxusna-spalna.sk/, kde sa dozviete viac informácií nielen o damaškových obliečkach. Môžete si tu vybrať z veľkého množstva posteľného prádla vo všetkých farbách a z rôznych materiálov.