Business

Buďte svojim vlastným šéfom a založte si sro.

Chodiť každý deň do práce, ktorú veľmi nemusíte, je pre vás ako nočná mora? Nebaví vás tráviť osem hodín v pracovnom prostredí, ktoré vám nie veľmi vyhovuje alebo s kolegami, ktorí vám nesadli? A najviac zo všetkého je pre vás maximálne demotivujúce počúvať mnohokrát nezmyselné príkazy vášho šéfa? Čo tak stať sa svojím vlastným šéfom a robiť to, čo vás baví alebo napĺňa a robiť to vtedy, keď to vyhovuje vám. Založenie sro je jedným z možných krokov na ceste za vlastným pracovným oslobodením. Založením sro získavate vynikajúcu príležitosť, ako premeniť svoje záujmy, koníčky alebo nápady na skvelý biznis, ktorý vynáša. Prostredníctvom založenia sro sa váš sen o vlastnej firme stane skutočnosťou. Je to základný míľnik na ceste k vášmu biznisu.

Biznis

Založeniu sro predchádza samozrejme niekoľko administratívnych úkonov. Oproti živnosti má založenie sro tú podmienku, že je potrebné disponovať určitým základným imaním. Konkrétne pri spoločnosti s ručením obmedzeným je to 5000 eur. Spoločnosť zakladá minimálne jeden a maximálne 50 spoločníkov. Každý spoločník následne ručí za všetky záväzky spoločnosti do výšky nesplateného vkladu, ktorý je zapísaný v obchodnom registri. Výhodou spoločnosti s ručením obmedzeným je napríklad fakt, že za porušenie záväzkov sa zodpovedá výlučne iba do výšky majetku spoločníka.

Biznis2

Každý spoločník môže vložiť do spoločnosti minimálne 750 eur. Sro má taktiež 21 percentnú daň bez ohľadu na zisky a príjmy. A v neposlednom rade založenie sro je pomerne jednoduchá záležitosť. K založeniu sro je potrebné navštíviť živnostenský úrad pre vybavenie všetkých potrebných formalít. V súčasnosti ale existuje mnoho firiem, ktoré vám prácu uľahčia a všetky základné úradné záležitosti vybavia za vás. Ušetrí to mnoho času aj peňazí. Založenie sro prostredníctvom https://ezmluva.sk/zalozenie-spolocnosti-s-r-o tak máte rýchlo a jednoducho vyriešené.