Produkty

Dizajnový aj funkčný doplnok

Väčšinou sa stretávame v kuchyni alebo obývačke, preto by náš domov mal byť útulný a mali by sme sa tu hlavne cítiť dobre. Veď sa na seba tešíme navzájom celý deň. My dospelí sme v práci, deti v škole a potom sa vidíme až neskoro popoludní. Jedine vtedy sa môžeme porozprávať a zahrať si napríklad aj pár hier. Mamičky milujú ukladanie ratolestí do postieľok a deti sa zase tešia na predčítanie rozprávok. Niekedy je vystrieda aj otecko.

stolek

Dizajnový aj funkčný doplnok

A preto potrebujeme vybrať do obývačky správny stolík, ktorý bude dobre vyzerať a zároveň si na neho môžeme odložiť pohár s vodou alebo rôzne ďalšie drobnosti. Konferenčné stolíky môžeme vybrať v každom lepšom obchode s nábytkom. Stačí len mať aspoň trochu predstavu o tom, aké by mal plniť funkcie a ako by mal vyzerať.
Sedacia súprava by bez neho bola proste nekompletná.

Technické parametre

Dôležité sú hlavne rozmery a tiež druh materiálu. Optimálna výška je výška vašich kolien pri sedení. Tak to bude veľmi pohodlné. Na všetko ľahko dosiahnete priamo z pohovky. Veľkosti konferenčného stolíku by zase mala odpovedať približne 1/2 až 1/3 veľkosti dĺžka vašej pohovky. Mali by ste zvážiť aj jeho šírku, aby ste mohli pohodlne prechádzať okolo pohovky. Ulička by mala zodpovedať šírke 60 centimetrov. Tak si budete môcť pohodlne zájsť pre čokoľvek, čo budete potrebovať.

Niektoré stolíky sa dajú veľmi ľahko rozložiť, čo oceníte hlavne v prípade, že máte menší priestor. Prečo by podobným klenotom nemala disponovať aj menšia obývačka?

konferenční stolek

Môžete vyskúšať aj rôzne varianty v oblasti tvarov a štýlov. Klasikou sú drevené stolíky z masívu alebo laminátu, ale veľmi moderná je aj kombinácia s kovom alebo celistvé sklenené plochy, ktoré pôsobia krehkým a čistým dojmom. Pritom sklo je veľmi pevný materiál, ktorý niečo vydrží. Trendom v oblasti dizajnu je v dnešnej dobe plast, ktorý vyzerá hravo a veselo.

Veľmi príhodná je aj polička pod stolíkom, kam si môžete odložiť televízny ovládač alebo časopisy.

Tak teraz viete všetko podstatné a zostáva vám len vyraziť na nákupy. Zoberte zo sebou aj vášho partnera. Mužský pohľad na vec je veľmi dôležitý.