Dom a byt

Dvere môžu byť šikovným, moderným a veľmi estetickým prvkom bývania

Ak sa pozrieme na rôzne prvky bývania, tak k tým základným a pre komfortné bývanie nevyhnutným sa radia dvere. Tie však nemusia plniť iba svoju základnú funkciu, ale takisto sa môžu podpísať pod celkovú estetiku miestnosti. Hodí sa preto pripomenúť, že aj dvere poskytujú hneď niekoľko foriem prevedenia, či už vravíme o výbere materiálu alebo spôsobu ich otvárania. S týmito požiadavkami sa následne spájajú ďalšie vlastnosti ako praktickosť, dizajn, náročnosť údržby, izolačné vlastnosti či hlučnosť.
Ak by sme mali ulahodiť väčšine alebo prakticky všetkým týmto požiadavkám, môžeme siahnuť po modernom a veľmi estetickom prvku sklenené dvere posuvné.
Pootvorené biele dvere, stena
· Sklenený materiál sa stáva populárny takisto pri výbere dverí a poskytuje mnohé originálne vlastnosti, pričom najznámejšie sú kvalitné prepúšťanie svetla, optické zväčšovanie a špičková elegancia. Takisto pôsobia odľahčene, odvzdušnene a výrazne (pozitívne) sa podpíšu pod estetickú stránku konkrétneho interiéru.
· Posuvný variant otvárania zasa prináša tichý a veľmi praktický chod, no kľúčovým je v tomto prípade fakt, že posuvný typ otvárania šetrí miestom, čím vzniká pocit väčšieho a voľnejšieho priestoru.
Veľa dverí vedľa seba, voľba
Ale čo otázka bezpečnosti?
Sklenené prevedenie dverí už nie je prakticky žiadnou novinkou či niečím nepoznaným. Už dlhší čas sa s nimi stretávame vo verejných interiéroch, no ich pozitívne stránky začínajú využívať tiež klasické, respektíve rodinné domy, byty a ich priestory.
· Vo všetkých prípadoch je bezpečná prevádzka zaručená. Stále častejšie sa totiž stretávame s informáciou, že pri výrobe takýchto dverí sa nepoužíva obyčajné sklo, ale sklo kalené, ktoré je až niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom či možnému rozbitiu.
· V prípade, že by sa ho podarilo rozbiť, sklo sa rozsype na malé zaoblené časti, čím nehrozí riziko porezania či vážnejších následkov poranenia.