Produkty

Použite med ako doplnok ku kozmetickým produktom!

  1. Hydratuje pokožku. Dôvod, prečo sa med ako základná zložka často nachádza takmer v každom kozmetickom produkte je ten, že zvlhčuje pokožku do hĺbky. Enzýmy prítomné v mede mu umožňujú ľahko preniknúť do pokožky, pričom pôsobia ako balzam a pokožku zjemňujú.
  2. Použite med ako hydratačnú masku: Použite jednu lyžičku medu na čistú a suchú pokožku a nechajte ju stáť 15-20. minút. Následne opláchnite studenou vodou. Tento recept slúži ako dokonalá hydratačná maska. Vaša pokožka a pleť sa vám poďakuje svojou sviežosťou a hebkosťou!

med ve sklenici.jpg

  1. Med skvele pôsobí ako čistič pórov: Dnes existuje veľa produktov, ktoré pôsobia proti upchatým pórom. No ani med nie je výnimkou! Pretože med obsahuje antioxidanty, antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, pomáha tak zbaviť pokožku čiernych bodiek odstránením nečistôt z pórov. Potom hydratuje a napína póry pokožky, aby bola pleť čistá.  Skúste zmiešať jednu lyžicu surového medu s dvoma lyžičkami jojobového oleja alebo kokosového oleja. Aplikujte na čistú, suchú pokožku a jemne krúživým pohybom vmasírujte.  Vyhnite sa oblasti očí. Opláchnite studenou vodou.
  2. Zjasňuje jazvy, to znamená, že ich bude vidno menej: Med je prírodný hydratačný prostriedok a tiež prírodný antiseptikum. Nielen že udržuje vašu pokožku mäkkú a zdravú, ale tiež zaisťuje, že vám ostane menej jaziev. Minimalizuje akýkoľvek zápal a pomáha rýchlejšie hojiť pokožku. Okrem toho antioxidanty prítomné v mede pomáhajú napraviť poškodenú pokožku. Ak použiť med na zosvetlenie jaziev: Zmiešajte jednu lyžičku surového medu s jednou lyžicou kokosového oleja alebo olivového oleja. Naneste na postihnuté miesto a masírujte bruškami prstov krúživým pohybom jednu až dve minúty. Na pokožku položte horúcu žinku a nechajte ju vychladnúť. Opakujte každý deň.

včelí med.jpg

  1. Med je známy tým, že je jedným z najlepších domácich liekov na liečbu popálenín. Med podporuje hojenie tým, že znižuje akýkoľvek zápal a poskytuje výživu poškodeným tkanivám. To je dôvod, prečo je med úžasným liekom na popáleniny od slnka. Pre použitie medu na spálení od slnka: Zmiešajte jeden diel surového medu s dvoma lyžičkami čistého gélu Aloe Vera. Opatrne ju aplikujte na spálenú pokožku.