Krása

Prínosy mäty piepornej pre krásu

Prebudenie do mätovej čerstvej vône, upokojenie a osvieženie dychu uprostred práce alebo uvoľnenie jej sladkej arómy na konci dlhého, únavného dňa … mäta pieporná sa bez námahy zmestí do každého časového obdobia a zaistí príjemný zážitok.bylinné oleje.jpg
Dobrá na kožné problémy
Trpíte opakujúcim sa akné? To je miesto, kde nastupuje mäta pieporná, pričom vychádza z jej antiseptických a antibakteriálnych vlastností. Pomáha bojovať proti zlomeninám a škvrnám tým, že čistí pokožku z hĺbky a vyrovnáva prírodné oleje tak, aby ste dosiahli správnu rovnováhu pH. Jej obsah mentolu má chladiaci účinok, ktorý znižuje zápal a povzbudzuje čistú a svetlú pokožku. Vďaka tomu je vyhľadávaným liekom na opaľovanie. V skutočnosti má mäta preukázateľne hodnotu SPF.
Zlepšenie nálady
Táto rastlina je veľkým hitom v aromaterapii. Éterický olej zvyšuje náladu, hladinu energie a zmierňuje bolesť tela, podporuje celkové zdravie.
Nechajte sa rozmaznávať rýchlou masážou oleja mäty piepornej predtým, ako sa vydáte na ranný beh. Jej analgetické a protizápalové vlastnosti pôsobia ako svalové relaxanty a zlepšujú výkonnosť cvičenia. Ešte lepšie je, keď po dlhom dni v práci nakvapkáte na čelo pár kvapiek oleja, aby ste prekonali príležitostnú bolesť hlavy. Bylina tiež poskytuje úľavu od sezónnych dráždivých látok a pomáha bojovať proti upchatiu nosa, čím podporuje relaxáciu.mátový nápoj.jpg
Orálna hygiena
Kým osviežujúca aróma a povznášajúca vôňa mäty piepornej prevyšujú zoznam dôvodov, prečo by ste túto bylinu mali zahrnúť do ústnej starostlivosti, je toho ešte viac. Je to najviac upokojujúce, prírodné liečivo na boj proti choroboplodným zárodkom, na boj proti zápachu z úst a na podporu celkovej starostlivosti o zuby. Jednoducho pridajte kvapku oleja mäty piepornej do vašej zubnej pasty a zabezpečíte tak sviežu a dokonalú starostlivosť vašej ústnej dutiny.