Nezařazené

XiaoMi Mi Notebook Pro


»        Ako som už písal v inej recenzií na smartphon od XiaoMi , táto značka sa výrazne posúva výške a na trh dodáva stále nové produkty. Do svojho portfólia zaradil aj notebook ktorý má zaujať hlavne výbavou . Ale nepredbiehajme a poďme si ho predstaviť pekne od začiatku.

 tlačítka klávesnice

XiaoMi Mi Notebook Pro má štvôr jadrový procesor Intel Core i5-8250U so základným taktom 1,6 GHz , a s možnosťou pretaktovania až na 3,4 GHz. O svižnosť a stabilnosť sa postará 8 gigovú pamäť rám , a to najdôležitejšie či nesmiem zabudnúť spomenúť je že má 256 GB harddisk. Grafická karta je pomerne slabšia no postačí na hry ktoré nemajú silné grafické rozohranie. grafika má 2 GB a o chladenia sa postarajú dva ventilátory na zadnej strane.

 


ü  Na pripojenie bezdrôtovej klávesnice či myši sa postará technológia Bluetooth a pripojenie na internet pomocou Wifi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 GHz / 5 GHz). Nebude chýbať ani Hadmi port , 3.5 mm audio Jack , a dva Usb 3.0 vstúpi a slot na pamäťové karty. Čo sa ale týka samotnej  obrazovky  tá má 15,6 palcový IPS displej vo FullHD rozlíšení z ochranným sklom Gorila Glass 3. Na notebooku bude aj čítačka odtlačkov na zabezpečenie systému , mimochodom notebook bude fungovať pod operačným systémom Windows 10.

 

Vstavaná batéria ponúkne 8000 mAh a maximálnu výdrž má 8-10 hodín , no ak Vám dôjde šťava notebook XiaoMi Mi Notebook Pro nabíjate za 1 hodinu do 80 percent . Cena tohto notebooku by sa mala pohybovať okolo 800 eur, ak si ho objednáte teraz z činí budete mať poštovné len pár eur ale oficiálna cena pre náš trh zatiaľ nie je uvedená .

 kancelář doma


ü  Vyzerá to na celkom schopný notebook , len škoda že utrpel na grafike. Nemôžeme ho teda zaradiť medzi herné výkone počítače , ale skôr na bežnú prácu , teda na surfovanie po internete alebo spustenie ľahších hier s nižšou grafikov či len na sledovanie filmov online  , alebo skôr sa môže jednať o notebook do kancelárie. ( Obrázky sú ilustračné ) Miki.