Business

Ale ako sa nestratiť v tejto divočine?

Práve teraz by sa vám hodil šikovný agent, ktorý sa vie v tejto problematike dokonale orientovať. Ukáže vám čo vás čaká a pomôže vám vybrať ideálne PZP práve pre vás. Každý rok totiž na vás čaká veľa zmien, ktoré nie je zas tak jednoduché sledovať.

čas

Stále sa špekuluje o tom, že by sa mala zvýšiť cena zákonného poistenia, čoho sa mnohí klienti obávajú. Cena je totiž prvé kritérium, ktoré ich zaujíma. Poisťovne usilujú o túto zmenu najmä preto, že PZP sa pohybuje už dlho na veľmi nízkej úrovni a tak ho musia často dotovať z iných produktov. Ďalším dôvodom je vzrastajúci počet nehôd na cestách. Preto škody predstavujú práve pre tieto spoločnosti dosť veľké náklady.

Kto stále ušetrí?

Sú to najmä tí klienti, ktorí jazdia opatrne a bez nehôd. Ďalšiu úlohu hrajú tiež faktory ako je vek, bydlisko, typ auta a mnohé iné. Z toho potom vyplýva systém bonusov, ktoré sa odrážajú predovšetkým na cene PZP. Vyššie ceny sa teda týkajú tých, ktorí za posledné obdobie spôsobili nejakú nehodu alebo aj veľmi mladých vodičov z veľkých miest, ktorí ešte len zbierajú potrebné skúsenosti. Navyše v mestách predsa len hrozí vyššie riziko nehôd a škôd vzhľadom k silnej hustote dopravy.

Niektoré poisťovne zavádzajú ale aj rad nových kritérií, ktoré aj týmto vodičom pomôžu viac ušetriť. Novou kategóriou je napríklad značka vozidla a užšie rozčlenenie podľa bydliska. Niektoré spoločnosti sa neboja poskytnúť ani zľavy mladým ľuďom vo veku od 24 rokov. Ich ponuka sa týka aj asistenčných služieb alebo bezplatnej právnej pomoci v prípade nehody. Veľmi zaujímavým bonusom je napríklad rabat za skúsenosť, čo znamená skúseného vodiča, ktorý jazdil viac ako jeden rok bez nehody.

obchod

Takže v konečnom dôsledku je zvyšovanie cien veľmi individuálnou záležitosťou, ktorá sa vás nemusí ani dotknúť. Záleží vždy na vašich skúsenostiach ako vodiča.
Veľmi dobrou pomôckou je aj pzp online, kde si môžete skúsiť sami spočítať, aký variant by pre vás bol ten najlepší. Navyše si tak ušetríte čas a behom okamihu máte pred sebou hneď niekoľko zaujímavých ponúk. Teraz už vám zostáva len si správne vybrať.