Financie

Cestovanie: Je lepšie raz vidieť, než stokrát počuť

Ak vás láka cestovanie, vôbec neváhajte! Je totiž naozaj lepšie raz vidieť, než stokrát počuť o miestach, ktoré by ste radi navštívili. Vidieť na vlastné oči a mať svoj jedinečný zážitok z danej chvíle, pohľadu a všetkých tých obzorov a horizontov je jednoducho nezabudnuteľné. Preto, ak vás cestovanie do rôznych vzdialených miest a krajín láka, spravte prvý krok a zakúpte si svoju ďalšiu destináciu čím skôr. No a hneď na to si obstarajte spoľahlivé cestovné poistenie, ktoré vás podrží kdekoľvek sa budete nachádzať, napríklad to od AXA. Poďme sa však zatiaľ pomyselne pozrieť na jedno z mnohých zaujímavých miest sveta, na známy gibraltársky prieliv. Možno vás inšpirujeme, aby ste sa tam šli pozrieť aj osobne a videli ho na vlastné oči! Veď s výborným AXA poistením budete mať istotu, že bude o vás určite dobre postarané v každej situácii.

gibraltar

Gibraltársky prieliv – brána k Stredozemnému moru

Krásny, zaujímavý, elegantný a historický Gibraltársky prieliv je nám určite známy zo školy i z médií. Oddeľuje nielen dva kultúrne kontinenty – Európu a Afriku, avšak spája a miesi vody dvoch slávnych vodných plôch našej planéty – obrí Atlantický oceán a malé, no nám blízke Stredozemné more. Dĺžkou okolo 13 km v najužšom mieste umožňuje lodnú prepravu a výhľady z jednej krajiny do druhej, z jednej kultúry do inej kultúry. I v histórii mal svoj význam a zohrával dôležitú úlohu. Čo však zaujme cestovateľov je práve jedinečnosť tak úzkeho miesta, ktoré doslova oddeľuje dva rôzne svety. Na európskej strane sa tiahnu španielske územia, pokračujúce ďalej. No a africká strana je lemovaná exotickým Marokom.

pláž

Prírodné krásy

Oblasť Gibraltáru skrýva nádherné krásy prírody, ktoré sú skutočnou turistickou atrakciou. Prírodná rezervácia má nádherné pláže, no aj prekrásnu faunu a flóru. Nájdete tu kŕdle vtáctva rozmanitých druhov, delfíny i prekrásnu Gibraltársku skalu, často navštevovanú turistami, z ktorej je výhľad na celé okolie i brehy Maroka. Táto jedinečná oblasť rozhodne stojí za vycestovanie a raz ju uvidieť bude znamenať exkluzívny zážitok na celý život.