Financie

Ako si jednoducho vytvoriť rodinný rozpočet

Už dlhšie sa chystáte, že so svojou rodinou vyrazíte na vysnívanú rodinnú dovolenku. Ale každý rok pred letom, keď si pozeráte rôzne ponuky cestovných kancelárii prídete na to, že vám to opäť raz vaše financie neumožňujú. Preto hneď zabudnete na vysnívanú dovolenku a oznámite vašim deťom, že aj tento rok pôjdete iba na výlet do okolitej prírody alebo ku starým rodičom.
Existuje však spôsob, ako by ste na túto dovolenku raz už naozaj mohli vyraziť. Spravte si so svojou rodinou so svojimi deťmi chvíľku čas a spoločne si vytvorte rodinný rozpočet, z ktorého sa vám podarí stále našetriť zopár eur a po niekoľkých mesiacoch už budete mať našetrené na vysnívanú dovolenku. investice.jpgK dielu musia pravdaže priložiť ruku všetci členovia rodiny. Ak už nejaký rodinný rozpočet máte je potrebné zistiť prečo sa vám stále nedarí našetriť z neho nejaké peniaze. Dôvodov môžete byť viacero ak napríklad niekedy míňate peniaze na veci, ktoré by sa dali kúpiť aj lacnejšie alebo, ktoré napríklad až tak nepotrebuje a predsa si ich kúpite.
Váš rodinný rozpočet by sa mal preto mal nejako zmeniť. Ak si zvykli vaše deti kupovať si desiatu či olovrant v škole, skúste si ráno trošku privstať a namiesto toho, aby si vaše deti kupovali desiatu a olovrant v škole na čom môžu minúť aj niekoľko eur ´, im pripravte desiatu doma. A budete mať istotu, že určite ušetríte nejaké to euro a budete aj vedieť čo vaše deti jedia a či jedia vyváženú stravu. Takisto aj vy, keď ste zvykli chodiť v práci na obed, skúste na nejaký čas vymeniť reštauráciu za domáci obed. Večer pred tým, si navarte to, na čo máte chuť  zabaľte si do na obed do práce. kalkulačka.jpgTakýmto spôsobom ušetríte určite dosť peňazí, pretože navarený obed vám môže niekedy vystačiť aj na dva alebo tri dni. Avšak z času na čas môžete aj zájsť na obed niekam do reštaurácie veď zmena niekedy nezaškodí. Stačí tak málo ako napríklad domáci obed namiesto reštaurácie, ale po niekoľkých mesiacoch uvidíte, že sa vám podarilo čiastočne našetriť aj na dovolenku.