Financie

Každý túži po zlate, dôvodom je jeho stabilná hodnota

Zlato síce takisto môže v určitej miere meniť svoju cenu vzhľadom k ekonomickým či politickým faktorom, ale v každom prípade zostane veľmi cenné a bude o neho záujem. Vysoký dopyt po tomto vzácnom kove ho robí prakticky nezávislým vo väčšej miere, než v akej sú na systéme závislé bežné peniaze, ich meny a kurzy. Jeho hodnota je preto relatívne pevná.

tři placky

  • Preto viac, než rýchle zbohatnutie, investičné zlato v skutočnosti prezentuje spoľahlivú materiálnu rezervu.

Vlaste možno viete, že svetové mocnosti ako Rusko a Čína hromadia tony zlata. Vy ako bežný človek však môžete investovať do fyzického investičného zlata, akým sú zliatky, tehličky a mince. Vlastne je všeobecne známy názor odborníkov, ktorí do tohto druhu komodity odporúčajú investovať asi 10% vašich aktív.
Ak vravíme o investičnom zlate s vysokým percentom rýdzosti, tak sa na jeho kúpu nevzťahuje povinnosť priplatiť DPH. NBS či Mincovna Kremnica ale bohužiaľ takýto spôsob kúpy radovým zákazníkom neposkytujú. Preto slovenskí investori majú v hľadáčiku hlavne zliatky švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Takisto je záujem o mince rakúskeho pôvodu.

  • Predaj týchto náležitostí vie sprostredkovať jedine predajňa, ktorá sa týmto oborom špecializuje. Nájdete ju v Bratislave na Dunajskej ulici 68.

Následne môžete byť hrdým vlastníkom zlata so stabilnou hodnotou, je to vaša poistka do budúcnosti, vaše materiálne krytie. Aby však boli tieto kroky ešte efektívnejšie, odporúča sa pravidelnosť takejto investície. Teda kupovať zliatky v menších kusoch, ale vždy, ak k nim budete mať dostupné, resp. vyhradené finančné prostriedky.

zlaté cihly

  • Nemusíísť teda o jednorazovú kúpu väčšej a cenovo náročnejšej gramáže.

V neposlednom rade sú tehličky a hlavne mince veľmi likvidné. Obchoduje sa s nimi 24/7 a je skutočne málo pravdepodobné, že by v blízkej ako aj vzdialenej budúcnosti stratili svoju cennosť. Dokážete ich preto speňažiť aj o niekoľko desaťročí.