Business

Cestovanie obohacuje ducha

Túžba cestovať sa zrodila u mnohých z nás. Dnes už to nie je až taký veľký problém. Kedysi ľudia veľmi cestovať nemohli. Máme obrovské možnosti, ako sa dostať aj na opačnú stranu sveta, a to pomerne rýchlo a pohodlne. Mnohé zaujímavé zájazdy, pobyty a dovolenky vás jednoznačne zavedú na tie najkrajšie miesta na svete. Či už sú to prenádherné pláže, pláne posiate výnimočnými kvetmi a stromami, alebo vysoké pohoria či romantické a jedinečné púšte sveta, všade nájdete mnoho inšpirácie a dokonalých zážitkov. Preto cestovanie obohacuje v prvom rade ducha a rozširuje naše obzory, sprostredkúva nám mimoriadne zážitky.
pojištění auta

Najväčšia púšť na svete

Pokiaľ chcete vidieť aj tie najzaujímavejšie končiny, určite sa niekedy vyberte na prehliadku púšte. Tu príroda vytvorila obrovské územia planéty, ktoré majú len veľmi málo vody a veľmi málo zrážok, uchvacujúce zmeny podmienok a počasia, no napriek tomu tu dokáže existovať život. Najväčšia púšť na svete však paradoxne nie je údajne Sahara, ale Antarktída. Šokujúce! Púšte totiž môžu byť nielen horúce, ale aj studené. Aj na chladných miestach sa objem zrážok dostáva do limitov pre definíciu púšte. Sahara sa pýši titulom najväčšia horúca púšť na svete a zaberá až neuveriteľných 9 miliónov km² v oblasti severnej Afriky. Z jej prítomnosti sa teší až 14 afrických krajín a na romantiku pieskových dún sa chodí pozerať množstvo turistov z celého sveta. Fascinujúce je, že na niektorých miestach púští, všeobecne, sa vraj vedia striedať obrovské teplotné rozdiely, a to aj v jeden deň.

pojištění na cestu

Vždy buďte chránení

Precestovať svet by chcel určite takmer každý z nás. Vidieť brilantné miesta, kultúry, prírodné krásy a dotyky veľmi dávnej minulosti sa vskutku nedajú potom už zabudnúť. Prestúpi vás nová energia a inšpirácia a možno aj prinesie mnohé zmeny vo vašom živote. No na čo určite pri cestovaní, okrem potrebnej výbavy, nezabudnite je cestovne poistenie, ktoré je vaším anjelom strážnym na každom kroku a na celom svete. Tak, aby ste si tie nádherné dovolenky mohli aj bez starostí užívať!