Produkty

Dizajn kuchyne nám otvára skvelé možnosti pri realizácii vlastných nápadov

Výber dizajnu kuchyne dokáže byť veľmi príjemnou záležitosťou a toto samozrejme platí v prípade, že sa vám v priestore kuchyne chce realizovať vlastné nápady a oplývate aspoň minimálnou dávkou kreativity. V súčasných podmienkach je totižto možné realizovať zmenu dizajnu kuchyne v nespočetne širokej palete rôznych riešení a kombinovateľnosť jednotlivých prvkov je prakticky nekonečná. Toto samozrejme platí bez ohľadu na kde bývate a vysokú variabilitu viete docieliť v prípade menšej panelákovej kuchyne a taktiež pri rodinnom dome. Nadčasovými sú viaceré štýly, no modernými sú jednoznačne zreteľné línie s ohľadom na maximálnu dávku funkčnosti. Spotrebiče teda takýto dizajn kuchyne nijako nenarúšajú a z línií nevytŕčajú. Absolútnou nevyhnutnosťou sú teda všetky spotrebiče vo vstavanom variante. Súčasťou moderného dizajnu kuchyňu je teda taktiež predĺžená kuchynská doska, ktorá na jednom z koncov slúži ako barový pult alebo kuchynský ostrovček. Zásuvky sú spolu s policami zatvorené a moderným riešením je ich vytiahnutie od podlahy až po strop.

designová kuchyně

Dizajn kuchyne v klasickom štýle

Ďalšou alternatívou v otázke dizajnu kuchyne je klasický štýl a aj k tomu sa niekoľkými slovami dostaneme. Jeho neodmysliteľnou súčasťou je teda cit pre tradíciu a tá je badateľná už na prvý pohľad. Klasikou sú v tomto smere lakované súpravy s akcentom na mliečne odtiene a taktiež sú prítomné rôzne prvky z dreva. Ako ďalšie typické prvky by sme mohli uviesť saténové záclony či mäkké stoličky vo vysokom prevedení. Takýto dizajn kuchyne však môže pokojne vzbudzovať miesto luxusu. Ako ďalší dizajn kuchyne by sme uviedli provensálsky a ten sa pri jednotlivých prvkoch inšpiroval vo vidieckom sídle. Absolútne dominantnými sú pastelové odtiene a jednotlivé kusy nábytku a zariadenia sú veľmi dobre kombinované s prírodnými textíliami.

moderní kuchyně

Takéto miesto bude rozhodne vzbudzovať ľahkosť a sviežosť. Na záver by sme sa pozreli aj na škandinávsky štýl a ten podstatnou mierou vychádza z princípov minimalizmu. Takéto zariadenie je samozrejme možné aplikovať prakticky v akejkoľvek inej miestnosti a dokonale sa postará o optické zväčšenie priestoru. Ideálnym je teda pre menšie typy nehnuteľnosti a pôsobí neskutočne relaxačne. Dominantnou je biela farba v kombinácii s čiernou, sivou a maximálne jednou ďalšou farbou, ktorou môže byť napr. žltá alebo zelená. Viac o kuchynských linkách nájdete na webovej stránke https://www.sconto.sk/.