Produkty

Index spoľahlivosti alebo ktoré autá dopadli najlepšie a ktoré skončili fiaskom?

Základom je nájsť si vo svojom aute to správne miesto, vedieť správne chytiť volant a vžiť sa do riadenia ako skúsený profík, ktorý je však pozorný a rešpektuje bezpečnostné zásady nielen voči sebe, ale aj voči ostatným účastníkom cestnej premávky. Pokiaľ ste však už o niečo starší a tieto prvé momenty máte dávnou za sebou, pričom ste niekoľkoročným spoľahlivým držiteľom vodičského preukazu a na aute už pravidelne vyvážate aj svoju rodinku, o komfort na cestách sa podpíše skôr voľba toho správneho modelu auta, ako aj jeho prevedenie a pravidelná údržba začínajúc detailmi typu hliníkové disky borbet, alutec,… apod. Pozrime sa však aj na to, ktoré automobily sú z kategórie rodinných áut považované za tie najlepšie a naopak, ktoré v tomto smere pochodili horšie.

disk

Samozrejme sa zameráme na segment triedy C a relatívne prístupnú cenovú kategóriu, každopádne sa pozrieme na to, ako by mal vyzerať pravý rodinný voz.
Na základe opýtaných respondentov a otázok týkajúcich sa množstva opráv, doby nepojazdnosti a v neposlednom rade ceny za opravu britský magazín What Car? spravil výskum medzi bežnými ľuďmi, ktorí vlastnia automobil minimálne dva roky s tým, že maximálna hranica vlastnenia bola štyri roky. Prieskumu sa zúčastnilo niečo cez 18 000 dobrovoľníkov a výsledky sú nasledovné.

hliníková kola

Za najspoľahlivejší rodinný voz možno označiť „starú“ dobrú generáciu Hyundai i30. Na základe prieskumu sa na druhé miesto zaradila Audi A3, no a tretí stupeň víťazov dopĺňa hrdá Škoda Octavia. Solídne štvrté miesto obdržali dva modely áut a to konkrétne Seat Leon a Mazda 3.
Z pohľadu spoľahlivosti však musíme spomenúť aj modely, ktoré skončili prepadákom a v tomto ohľade s najhorším indexom dopadol Mercedes Benz (trieda A), o niečo „lepšie“ dopadol Nissan Pulsar a nakoniec Peugeout 308, ktoré sa v indexe spoľahlivosti zaradili na posledné priečky.