Produkty

Dvere v protipožiarnej úprave zabránia ohňu v jeho rozšírení

So začatím používania priestoru či už na bývanie alebo na akúkoľvek inú činnosť človekom sa spájajú mnohé nariadenia, nutnosť splniť normy a zákony či predpisy, ktoré sledujú hlavne bezpečnosť a zdravie ľudí. Možným rizikom je požiar, ktorý ak vznikne v jednom ohnisku, môže sa v priebehu niekoľkých minút rozšíriť do veľkého požiaru, a tomu majú zabrániť protipožiarne uzávery, teda okná a dvere.

ohen poziar

Životu nebezpečný oheň

V budovách sa osadzujú okná a dvere s ohľadom na splnenie noriem, ktoré požadujú, aby boli vyrobené z materiálov odolných ohňu aspoň na určitý čas. Tieto uzávery vyrábajú a na stavby dodávajú spoločnosti ALUPROF a SCHÜCO, ich produkty ponúkajú protipožiarne dvere Lmmont.sk riešenia ako bezpečne uzatvoriť priestor prostredníctvom dverí či okien v hliníkových rámoch. Ide o certifikované výrobky v renomovaných inštitúciách na Slovensku, v Poľsku či Nemecku.

Hliník je najžiadanejším materiálom v súčasnosti, pretože spĺňa mnohé požiadavky, okrem iného aj tie protipožiarne, do rámov z hliníka sa dajú osadiť jednoduché, ale aj ťažké izolačné sklá a nie je limitovaný rozmermi, to znamená, že dovoľuje vyrábať aj rozmerovo nadmerné výrobky, okná, zasklené steny či posuvné presklené dvere. Všetky spomínané produkty sú vybavené aj špeciálnymi prvkami, napríklad ohňovzdornými vložkami, sklo, používané na ich výplň, je takisto bezpečnostné a tiež prešlo skúškami na ohňovzdornosť.

dvere klucka

Požiarny uzáver-dvere

Obidve spoločnosti majú za sebou už množstvo realizácií stavieb vo svete, a tak je jasné, že patria k špičke v tomto segmente. Momentálne je na trhu najspoľahlivejší systém MB-60E EI s odolnosťou triedy EI30. Zaručuje dymotesnosť a patrí k ekonomicky najvýhodnejšiemu riešeniu protipožiarnej odolnosti okien a dverí. Cenníky na protipožiarne uzávery sú iba orientačné, aby bolo možné stanoviť aspoň predbežnú cenu riešenia, no na každú stavbu sa musí vypracovať cena za tieto výrobky jednotlivo, v nej sa totiž musí odraziť množstvo materiálu, prevedenie, zložitosť či atypické prvky pri ich výrobe a podobne.