Business

Exotická dovolenka v Ázii

Láka vás exotika? Radi by ste svoju dovolenku strávili v krajinách, ktoré sú od nás vzdialené na opačnej strane sveta, je v nich odlišná kultúra, zaujímavé historické pamiatky a atraktívne prírodné úkazy? V takom prípade vás určite zaujmú azijske krajiny. Ázia je najľudnatejším kontinentom a ukrýva množstvo kultúrnych, tradičných a prírodných zaujímavostí. Je to skutočne originálne miesto, na ktorom sa dá stráviť dovolenka, na akú len tak ľahko nezabudnete. Chcete preto aj vy skúsiť niečo nové, nepoznané a exotické? V takom prípade sa vydajte s nami spoznať Áziu a uistite sa, že máte to správne cestovné postenie, ktoré vám ponúka Axa Assistance.

krajina Asie

Ktorá časť Ázie je však najkrajšia? To je diskutabilné, nakoľko každý z vás hľadá možno niečo iné. Skúsme si však v článku predstaviť aspoň niektoré z jej najzaujímavejších krajín.

Začnime najviac zaľudnenou krajinou sveta. Tou je Čína. Čo v nej objavíte? Pre návštevníkov tu čaká zaujímavý mix prosperujúcich moderných miest a na druhej strane opustených krajov, kde sa stretnete s kočovnými pastiermi. Za zmienku rozhodne stoja zaujímavé pamiatky a nezameniteľné prírodné úkazy. Pre milovníkov kultúry a tradícií je toto ideálne miesto, na ktorom sa môžu zoznámiť so svojskou a výnimočnou ázijskou kultúrou. Pre milovníkov pamiatok je tu zas napríklad známy čínsky múr, milovníci prírody zas môžu preskúmať Kamenný les či oblasť Kujin s ryžovými poľami.

asijská krajina

K obľúbeným turistickým destináciám sa radí India. A to z niekoľkých dôvodov. Hlavnými dôvodmi sú prírodné krásy a bohatá kultúra. Ak vás zaujímajú prírodné krásy, nájdete tu posvätnú rieku Ganga, vysoké hory Himalájí či púšť Thar. Z hľadiska kultúry môžete obdivovať jedinečné chrámy a paláce.

A čo takto krajina vychádzajúceho Slnka- Japonsko? Vodopády Kegon a Nachi, hora Fuji, Tokijská veža či Zlatý chrám. Japonsko vás zaujme aj svojimi veľkými mestami, kde je bohatý kultúrny život. Originálnou je aj veľká socha Budhu (najväčšia bronzová socha sveta). A keď už budete v Japonsku, nezabudnite okoštovať aj tamojšiu kuchyňu s rôznymi exotickými pochúťkami.