Produkty

Farba na drevo exteriér dokáže oživiť nejeden prístrešok

Na súčasnom trhu je možné natrafiť na nespočetné množstvo rôznych druhov farby na drevo do exteriéru. Pri vstupe do predajne potom záleží len na vás pre akú farbu na drevo do exteriéru sa rozhodnete, pričom jej odtieň viete vďaka širokému výberu presne trafiť do odtieňa ostatných drevených súčastí vo vašej záhrade. Následne si farba na drevo exterier nanesená na prístrešku dokonale “sadne“ napr. s dreveným plotom alebo rôznymi dekoračnými prvkami. Farbu na drevo do exteriéru určenú pre altánky a prístrešky si ďalej môžete okrem odtieňu vybrať aj podľa stupňa ochranných vlastností.
barevné dřevo

Farba na drevo do exteriéru a ako sa orientovať medzi jednotlivými typmi

Podľa nasledujúceho parametra si zrejme farbu nebudete primárne vyberať, no je dôležité túto informáciu vyčítať z obalu a akceptovať ju v maximálnom možnom rozsahu. Každá farba na drevo do exteriéru totižto schne rôzny čas a jej vlastnosti je možné získať v plnom rozsahu jedine vtedy, ak náteru necháte dostatočnú dobu na jeho vyzretie. Iným údajom, ktorý je pre rozhodovanie v predajni pomerne dôležitým, je výmera plochy akú touto farbou možno natrieť alebo obsah účinných látok.

malované dřevo

Farbu na drevo do exteriéru dnes výrobcovia posunuli na úplne iný kvalitatívny level ako to bolo v minulosti, a tak jej nanášanie zvládne aj absolútny laik pri zabezpečení kompletného obsahu ochrany a dekoratívnych prvkov pre takúto drevenú plochu. V jednej plechovke farby na drevo je teda možné nájsť absolútne profesionálny spôsob dekorácie a súčasne veľmi dobré impregnačné účinky. Takýto náter sa so všetkými svojimi vlastnosťami postará o ochranu pred neželaným zmodraním dreveného povrchu a taktiež vytvorí nepriateľské prostredie pre uchytenie sa rôznych húb a drevokazného hmyzu. Takáto farba však v mnohých prípadoch nie je aplikovaná len na povrchu dreva, ale po jej nanesení prechádza aj do niektorej z jeho vrchných vrstiev. Ďalšou funkciou je teda ochrana pred vlhkosťou, vďaka čomu náter nemalou mierou prispieva k zamedzeniu vzniku rôznych druhov plesní a hniloby. Nakoľko je takýto prístrešok alebo altánok vo väčšine prípadov vystavený aj priamemu slnečnému žiareniu, mala by farba na drevo poskytovať adekvátnu dávku ochrany proti UV žiareniu. A presne to aj robí, vďaka čomu poskytuje tomuto povrchu dokonalú ochranu.

Ďalšie zaujímavé informácie nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.