Produkty

Najbežnejší spôsob vykurovania domu

Pri bývaní v panelových domoch sa nemusíte starať o spôsob vykurovanie, spravidla sa jedná o plošné vykurovanie všetkých bytových jednotiek a vy ako majiteľ nehnuteľnosti moc na výber nemáte. Pri rodinných domoch je to však iné, to ako si svoj dom budete vykurovať, rozhodujete vy, napríklad ak sa rozhodnete pre kotol na drevo, dokážete ušetriť množstvo finančných prostriedkov. Spôsobov vykurovania je mnoho a je len na vás pre aký sa rozhodnete.

dřevo

Rozhodol som sa pre drevo, urobil som správne?

Vykurovanie pomocou dreva je najstarším a najoverenejším spôsobom vykurovania rodinných domov. K tomu aby ste mohli vykurovať váš dom drevom, budete potrebovať kotol na drevo. V prvej fáze ide o vyššiu investíciu, avšak vykurovanie drevom sa radí medzi najlacnejšie spôsoby vykurovania. Tým, že má vykurovanie drevom za sebou takú dlhú históriu, ide o kvalitný spôsob vykurovania pomocou dreva, ktoré je obnoviteľným zdrojom a stále aj dobre dostupným zdrojom vykurovania.

Aké kotly na drevo existujú?

Ak ste sa rozhodli pre tento spôsob vykurovania, mali by ste vedieť, že existuje viacero spôsobov na vykurovanie drevom a zároveň aj kotol na drevo sa vyrába vo viacerých prevedeniach, a to ako kotol na kusové drevo, štiepku či biomasu, toto sú zároveň aj hmoty, ktorými sa dá v kotloch vykurovať. Kotol na drevo je buď určený na jeden z týchto druhov, alebo ide o kotol na drevo kombinovaný, kde môžete vykurovať viacerými spôsobmi. Podľa toho aký spôsob vykurovania drevo a aký kotol na drevo si vyberiete, budete buď vykurovať zo zásobníka, alebo budete dokladať do vykurovacieho kotla manuálne.

dřevo do kotle

Nezabúdajte na kvalitu

Ak ste sa rozhodli pre vykurovanie drevom z dôvodu šetrenia finančných prostriedkov, nezabúdajte na to, že je veľmi dôležité aby kotol na drevo bol kvalitný, teda od kvalitného výrobcu. Iba z kvalitného kotla na drevo budete mať taký úžitok ako si predstavujete a iba kvalitný kotol na drevo má dlhodobú životnosť. Zároveň iba na kvalitné kotly od kvalitných výrobcov, ktorí vám ku kotlu dodajú certifikát si viete uplatniť dotácie. Ak sa chcete dozvedieť o vykurovaní pomocou dreva viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://vykurovanie24.sk/.