Produkty

Príjemné a komfortné sprchovanie vo vašej záhrade

Súčasťou mnohých záhrad rodinných domov sú dnes stále častejšie záhradné bazény, ktoré nám umožňujú príjemné tráviť horúce letné mesiace. A veľmi praktickým doplnkom týchto bazénov sú aj solárne sprchy umožňujúce rýchle osprchovanie pred vstupom do bazéna., čím zabránite veľkému množstvu špinu dostať sa do bazéna. Takýto postup prispieva k očisteniu sa pred kúpaním a tým pádom aj k celkovej hygiene záhradných bazénov. Nezanedbateľnou výhodou je aj zníženie používania bazénovej chémie, čo šetrí vaše rodinné financie. No solárne sprchy veľmi často využijete aj v prípade, že nevlastníte záhradný bazén.

V letných mesiacoch vám solárne sprchy umožnia kedykoľvek sa osviežiť po práci na záhrade, kedy nie je nutné vchádzať do domu. Môžete si takto umyť po práci nohy alebo ruky vo vode prijateľnej teploty. Solárne sprchy fungujú na princípe využívania slnečnej energie, ktorá ohreje vodu v zásobníku solárnej sprchy až na teplotu 60 oC. Každá sprcha musí byť vždy pripojená hadicou k vodovodu a zmiešavaním studenej vody s ohriatou vodou zo zásobníka sa môžete sprchovať vodou požadovanej teploty. Túto funkciu zabezpečuje páková zmiešavacia batéria, ktorá je súčasťou každej solárnej sprchy.

solární sprcha

Výhodou solárnej sprchy je veľmi jednoduchá inštalácia, kedy nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy potrebné k jej prevádzke. Stačí si iba nájsť miesto, na ktoré dopadá slnečné svetlo počas celého dňa a solárna sprcha začne okamžite plniť svoju funkciu. Netreba však zabúdať na potrebný prívod studenej vody, ktorý má už dnes takmer každý vo svojej záhrade. Miesto pre sprchu vyberajte na takom mieste, ktoré dokáže rýchlo uschnúť a voda z neho môže odtiecť, aby vám nevzniklo pri solárnej sprche nepríjemné bahnisko.

Ak pri svojom rodinnom dome máte vhodné miesto na sprchu a nebudete potrebovať sprchu premiestňovať z miesta na miesto, určite bude pre vás vhodným riešením pevná solárna sprcha. Tá sa môže upevniť na betónový podklad, zámkovú dlažbu alebo drevenú podlahu, preto je veľmi stabilná aj pri silnom vetre No obľúbené sú aj prenosné solárne sprchy, ktoré môžete jednoducho prenášať na požadované miesto. Oproti pevným sprchám majú však omnoho menší zásobník vody, takže ak ste aspoň 4-členná rodina, orientujte sa skôr na pevný variant s väčším zásobníkom.

Dôležitým kritériom výberu, ktorý si určite pred kúpou potrebujete všímať, je objem zásobníka, v ktorom dochádza pomocou slnečného kolektora k ohrevu vody. Čím viac ľudí bude sprchu využívať, tým väčší zásobník je potrebný. Väčšia rodina potrebuje zásobník o objeme aspoň 30 litrov, aby sa všetci členovia rodiny dokázali komfortne kedykoľvek osprchovať.

sprcha

Kvalita a životnosť vašej solárnej sprchy závisí od materiálov, z ktorých je sprcha zhotovená. Medzi kvalitné materiály patrí chróm alebo hliník, oveľa lacnejšie pôsobia solárne sprchy z plastu. Hliníkové ALU solárne sprchy pôsobia veľmi moderne až luxusne a ich životnosť je oproti plastovým podstatne vyššia. Ak sa už rozhodnete pre nákup solárnej sprchy k modernému rodinnému domu, určite investujte pár euro navyše do kvalitnejšieho materiálu. Veľmi dôležitou maličkosťou, ktorú však u solárnej sprchy budete veľmi často využívať, je druhý vypúšťací kohútik na opláchnutie nôh. Tento nenápadný kohútik je u mnohých vlastníkov solárnych spŕch využívaný oveľa častejšie ako hlavný sprchový ventil.

Novinkou na trhu je skladacia solárna sprcha, ktorá umožňuje jednoduché prevážanie a skladovanie. V prípade, že sa v letných horúčavách vyberiete na chatu, kde by ste radi využívali výhody solárnej sprchy, veľmi jednoducho si do auta zbalíte skladaciu sprchu. Jej uskladnenie na zimu je tiež oveľa jednoduchšie, čo určite oceníte, ak sú vaša garáž alebo miesto na skladovanie plné iných vecí.

Solárne sprchy dnes predstavujú veľmi ekologický prostriedok na spríjemnenie si letných mesiacov vo vašej záhrade. Veľmi jednoducho, rýchlo a šetrne k prírode si môžete ohrievať vodu na sprchovanie alebo oplachovanie nôh a rúk. Nezanedbateľnou výhodou týchto solárnych spŕch http://www.hawaj.sk je aj šetrenie finančných prostriedkov, ktoré vám veľmi rýchlo vrátia náklady na obstaranie kvalitnej solárnej sprchy.