Business

Nebojte sa papierov

Asi väčšina z nás vie, že ľudia, o ktorých sa nestarajú vo všetkom ďalší ľudia, majú hrôzu zo spoločnej veci. A tou je byrokacia. Konkrétne? Výpisy. Zápisy. Daňové priznania. Účtovníctvo. Papierovanie a papierovanie, to je niečo, čoho sa boja aj tí najspokojnejší ľudia, pretože tam je naozaj neradno sa pomýliť. Asi by ste sa mali v prvom rade zamyslieť nad tým, prečo máte pocit, že všetko, čo je okolo vás je zle. Možno prídete aj na to, čo ste predtým netušili.

účtování

Kedykoľvek by ste sa mali zamerať na klasické veci, ktoré sú okolo vás a ak to neviete, je jasné, že musíte postupovať rýchlejšie a istejšie. Niekedy sa proste musíte zmieriť s tým, že to, čo je okolo vás, nemá žiadny význam.

Väčšinou ľudia ani nevedia, čo ten význam vlastne je a prečo by mal byť pre nich dôležitý, ale aj tak. Keď si pomyslíte na jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov, tak už asi automaticky čakáte, že to niekto vyrieši za vás, no nie? Veci však takto nefungujú, a preto sa musíte naučiť urobiť všetko tak, aby to bolo fajn, aby to bolo dobre a aby ste sa nemuseli báť. Strach je vždy to najhoršie.

Nikdy sa nebojte toho, čo urobíte zle. Keby ste mysleli len nad strachom, prišli by ste na to, že je to to najhoršie, čo vás postretlo, pretože presne o tomto to celé naozaj je. A vy sa nechcete báť.

dokady

Nebojte sa papierov, nebojte sa ničoho. Veď je pravda, čo sa hovorí, že keď nejde o život, tak nejde vlastne vôbec o nič. Pochopíte to a bude vám nakoniec jasné aj to, o čom ste predtým len snívali a zhruba sa na to pozerali, pretože všetko je naozaj len o tom, prečo sa vám žije dobre, no nie? Nebojte sa povedať, že to tak je, nebojte sa ničoho. Veď je to zbytočné, keď chcete, aby boli veci fajn. A nakoniec, veď je to vždy hlavne o tom. Strach je zbytočný, ak máte pocit, že by vám niečo malo brániť a niečo vás brzdiť. Ale nemusíte sa báť ničoho.