Business

Zamestnania pri ktorých je vysoká škola skôr nevýhodou

V dnešnej dobe chce mať vysokú školu takmer každý. Nájdu sa medzi nami samozrejme aj takí, ktorí po tomto stupni štúdia netužia. Je ich však čím ďalej, tým menej. Niektorí zamestnávatelia však berú výšku, skôr ako nevýhodu. Vyššia klasifikácia a stupeň vzdelania, totiž vidia ako prekážku.

kniha
 
Reč je najme povolaniach, na ktoré nepotrebujete špeciálne vzdelanie, a tým je ich platové ohodnotenie podstatne nižšie. Ide o zamestnania ako je predavačka, kŕmič na družstve, skladník, vodič kamiónu, či upratovačka.
 
Ak máte skončené vysokoškolské štúdium a hľadáte niektorú z podobných prác. napríklad iba na krátke obdobie, môže sa stať, že váš diplom bude problémom. Znie to paradoxne, pravdou je však to, že zamestnávatelia chcú na takéto „nepodstatné“ pozície ľudí, ktorí budú v prvom rade počúvať a plniť príkazy. Používanie vlastného rozumu a logické zmýšľanie, sú bohužiaľ v tejto sfére vyslovene nežiaduce.
 
Táto skutočnosť je samozrejme smutná. Ak si človek uvedomí, že roky strávené v škole, mu budú na nič, nehovoríme o veľkej motivácii. Pritom je úplne bežné, že po skončení štúdia, mladí ľudia hľadajú zamestnanie na dobu, kým si nenájdu prácu vo svojom obore. Nehovoriac o tom, že predavačka v obchode, ktorá dokáže používať svoj vlastný rozum, urobí svoju prácu určite lepšie, ako tá, ktorá iba počúva rozkazy a príkazy. To isté platí aj pri práci na družstve, upratovačke, alebo smetiarovi.

projekt
 
Ak sa teda rozhodujete pre výber školy, alebo o tom, či vôbec ísť na vysokú školu študovať, dopredu si veľmi dobre zvážte, čo chcete v živote robiť. pokiaľ je vašim snom šoférovať kamión, kašlite na diplom a zamestnajte sa čím skôr. Vysokú školu si môžete dorobiť v podstate kedykoľvek. Takže ak sa dostatočne vybláznite, pri vašom vysnívanom povolaní, môžete sa pokojne vrátiť do školskej lavice. Priplatíte si za to síce zopár eur, ale ak sa chce, tak sa dá.