Dom a byt

Poriadok vo vlastnom dome alebo prečo je potrebné zvoliť vhodný štýl bývania

Kúpením alebo postavením domu či bývania sa ešte len všetko začína. Je to, ako keď má umelec pred sebou biely papier. Teraz prichádza ten čas, využiť našu kreatívnu stránku a zriadiť si štýl bývania, ktorý by bol sympatický nielen po vizuálnej stránke, ale aj po tej praktickej. K vlastnostiam praktického charakteru sa v prvom rade viaže bezpečnosť, ktorá by mala byť prvoradým prvkom a mali by sme na ňu myslieť hneď od začiatku, ako sa pustíme do práce.
radost ze stavby
Rozhodne tak zo začiatku nesmie chýbať zabradlie na schody. Pokiaľ máme bezpečnostnú stránku vyriešenú, môžeme sa zamerať na prevedenie ostatných častí. V tomto smere platí, že rozloha bývania, respektíve veľkosť priestorov nemusí hrať hlavnú úlohu, nakoľko aj z mála sa dá spraviť veľa a naopak, veľký priestor bez dávky kreativity a štýlu bude pôsobiť nevyužito, prázdno, možno až nepríjemne bez vkusu. Ale nemusí, každopádne dôležité je to, akým spôsobom tento priestor zaplníme. Nejde ani tak o jeho preplnenie množstvom drahých vecí ako skôr o rozumné a vkusné rozmiestenie vecí a nábytku, do tej najsympatickejšie a pohodlne pôsobiacej finálnej podoby, aby naše bývanie pôsobilo príjemným dojmom a to nielen na návštevu, ale predovšetkým na nás, ktorí tento priestor budeme obývať pravidelne.
posuvné dveře
Prečo je potrebný výber špecifického štýlu bývania?
Zamerať pozornosť na tieto „detaily“ je potrebné z dôvodu zavedenia určitej identity, respektíve špecifickej charakteristiky bývania, ktorá bude odzrkadľovať naše predstavy či osobnosť, aby sme sa následne v týchto obývacích priestoroch cítili pohodlne a vyrovnane aj po psychickej stránke, ktorej stav je pre každodenný život určite potrebný. Charakteristickým prevedením nášho bývania určite chceme niečo vyjadriť nielen okoliu, ale predovšetkým sebe, pretože tento priestor máme len vo svojich rukách. Alebo to môžeme povedať aj úplne jednoducho- ako si ustleš, tak sa aj vyspíš. Tohto tvrdenia sa ale pochopiteľne nebudeme držať len pri rekonštrukcii spálne, ale celého domova, v akom predsa budeme pravidelne vykonávať viacero bežných aktivít.
Úspech totiž začína najskôr vtedy, ak si spravíme poriadok v prvom rade vo vlastnom obydlí.