Rozkladacia posteľ– hodí sa ako diskrétna možnosť pridať miesto navyše. Využijete ju v hosťovských izbách alebo keď príde k deťom prespať kamarát.
Posteľ na pódiu– skladá sa z niekoľkých častí vytvárajúcich podstavec, na ktorom je umiestnený matrac. Je vhodná pre starších ľudí, ktorí majú pohybové problémy.
Posteľ s úložným priestorom– je obľúbená najmä v malých obytných priestoroch, pretože v konštrukcii postele je zabudovaný vyklápací priestor, do ktorého môžete uložiť periny, vankúše alebo iné.
Vyvýšená posteľ– vhodná pre deti od 6 do 10 rokov. Deti sa po malom rebríku dostanú do postele, pričom rošt s matracom sú v dostatočnej výške na to, aby si pod nimi vytvorili svoje kráľovstvo na hranie alebo úschovu vecí.
Poschodová posteľ– je určená pre dva samostatné matrace umiestnené nad sebou. Využijú ju najmä súrodenci, ktorí takto získajú viac miesta vo svojej izbe. Poschodové postelesa často dajú rozdeliť na dve samostatné postele.
Posteľ so šuplíkmi– jej konštrukcia je o niečo vyššie ako u klasických postelí, ale nie je pri nej rebrík. Priestor pod posteľou je naplno využitý a naplnený šuplíkmi a poličkami, ku ktorým je ľahký prístup.
Pohovka– je väčšinou z troch strán obklopená rámom. Rám udrží na mieste dekoračné vankúše, a preto je vhodná na denné podriemkávanie alebo v menších domácnostiach aj na spanie.
Posteľ s televíziou– u nás zatiaľ nie je rozšírená, ale v zahraničí sa teší obľube. Posteľ má predné aj zadné čelo, pričom v zadnom čele postele je šikovne ukrytá obrazovka, ktorú manuálne alebo ovládačom ľahko vysuniete nahor. Vyššie rady sa pýšia aj skvelým vstavaným audio systémom a zabudovanými rekordérmi alebo konzolami. Táto posteľ poteší najmä milovníkov filmových večerov.
Starožitná posteľ– postele v stredovekom štýle dodávajú miestnosti eleganciu, najmä s vhodne zvolenými doplnkami. Zväčša sú vyrobené z dreva, prípadne kovu, a nesú nádych patiny. Kvôli oblým tvarom, vyrezávaniu a mnohým detailom je náročná na údržbu a určená pre tých, ktorí pokladajú posteľ za stelesnenie dizajnu.