Nezařazené

Starajte sa o jeho zdravie!

Je preňho nesmierne dôležité to, aby ostalo zdravé. Vyhnite sa čo najlepšie všetkým chrípkam a epidémiám. Nevplýva to naňho dobre.
Okrem toho potrebuje naozaj dosť veľkú dávku starostlivosti. Neustále nové hračky a podnety naňho pôsobia blahodárne! Toto dieťa potrebuje okolo seba vždy ruch a niečo nové, pretože je nesmierne zvedavé a hravé. Navyše si tým rozvíja svoju kreativitu. Doprajte mu teda na výber z väčšieho množstva záľub a aktivít, prihláste ho na nejaký krúžok alebo šport a hlavne mu dovoľte, aby si vybralo podľa seba. Pokojne aj viac druhov naraz, pokiaľ to bude stíhať a vy finančne zvládať.vodní hrátky.jpg
S rodičmi zvykne mať dobrý vzťah, no nie je veľmi prítulné. Je rado, ak sa o všetko postará a zariadi si samo. Naučí sa rýchlo chodiť a rozprávať. Je lepšie, ak má súrodenca alebo aspoň kolektív a veľa kamarátov, kde sa môže realizovať. Dieťa Blíženec je spoločenský a extrovert, potrebuje byť neustále v nejakom prostredí, kde to žije!
Na výchovu toto dieťa nie je náročné. Rodičia by mu mali dopriať dostatok voľnosti. V škole mu pôjdu najmä cudzie jazyky. Je však všestranné a nebude zaostávať ani v iných predmetoch. Občas síce bude zaostávať s plnením si povinností, ale netreba mu to vyčítať. Ono je skrátka také!holčičky.jpg
Ako kamarát bude spoločenské a nebude mať problém vychádzať s hocikým. Nie je to veľmi konfliktný typ človeka. Vyhľadáva ľudí, s ktorými je zábava a s ktorými sa dá o čomkoľvek porozprávať. V kolektíve spolužiakov bude obľúbený.
Čo sa týka neskoršieho života a vstupu do dospelosti a s tým spojený príchod profesie, oceníte ho tam, kde treba dynamiku a všestrannosť. Blíženec sa nerád nudí a preto bude hľadať takú prácu, kde bude každý deň robiť niečo iné, prípadne kreatívne. Jeho nezávislý prístup k životu sa odzrkadlí i tu. Slovo nespútanosť je to, čím by sa ho dalo najdôkladnejšie a jednoducho charakterizovať.