Produkty

Výhody pitia kozieho mlieka

Kozie mlieko sa od kravského líši nielen svojou chuťou, ale i rôznymi benefitmi či zložením. Okrem toho, že obsahuje mnohé základné vitamíny ako sú A, E a K, obsahuje tiež vitamín B dôležitý pre naše zdravie. Okrem toho v ňom nájdeme vysoký obsah vápnika, esenciálnych aminokyselín a bielkovín. Vhodný je aj pre náš spánok a pohodu, pretože obsahuje hormón serotonín, ktorý prispieva k pocitom pokoja a relaxácie.koza zviera.jpg
Kozie je mlieko je podobne ako kravské živočíšnym produktom. Líši sa však tým, že je vhodný pre ľudí s intoleranciou laktózy. Určite odporúčame i sójové mlieko, ktoré je založené na rastlinnej báze, ale o ňom vám viac informácii poskytneme v ďalšom článku. Kozie mlieko je dokonca pre ľudský žalúdok ľahšie stráviteľný.
Každodenné pitie tohto druhu mlieka prispieva k zdravej životospráve a je skvelé ho zaradiť do nášho jedálnička. Je vhodné i pre deti. Navyše svojím zložením prispieva k správnemu rastu kostí a napomáha tiež v boji proti osteoporóze. Navyše obsahuje prírodné prebiotiká, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho tela.mlieko pohár.jpg
Náš tip: Okrem mlieka sa vyrábajú i mnohé iné produkty, napríklad mydlá alebo telové mlieka. Tie prispievajú k správnemu hydratovaniu najmä suchej pokožky. Pôsobia upokojujúco a preventívne. Sú vhodné pre ľudí, ktorý majú napríklad atopický ekzém. Tieto telové mlieka sú totiž neparfumované a preto pokožku viac nedráždia, ale ju príjemne zvláčnia a upokoja. Pravidelným užívaním dokonca môžete vidieť výsledky a vaša pokožka bude opäť hladká a zdravá. Pozor: Telové mlieko atopický ekzém nelieči, môže však v liečbe napomôcť.
Skúsili ste už niekedy tieto produkty? Určite vám ich môžeme len odporučiť. Správnou kombináciou kozieho mlieka a napríklad cereálií si viete vytvoriť chutné a zdravé raňajky! Vhodné je i do omáčok, krémových polievok, koláčov alebo pudingov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup