Produkty

Zavinovačka pre bábätko a hniezdo do postieľky nesmú vo výbave chýbať

Čakáte prírastok a neviete sa dočkať nakupovania detských vecičiek akými sú hračky, doplnky a oblečenie? Nezabúdajte na dôležité prvky, ktoré nesmú v detskej výbave chýbať – zavinovačka a detské hniezdo.

Pri zozname vecí, ktoré nesmú chýbať po príchode novorodenca v detskej izbe či spálni by nemala chýbať klasická zavinovačka a detské hniezdo. Zavinovačky boli odjakživa veľkým pomocníkom, ktorý mamičky oceňovali. Dieťatko sa v nich cítilo ako v jej brušku a preto sa im tak dobre spinkalo. Zavinovačka veľmi príjemne obklopí dieťatko z každej strany, takže sa v nej bábo cíti útulne a príjemne. Má za úlohu upokojiť dieťa a poskytnúť mu mäkkú podložku pri spánku.

Okrem toho zavinovačka zabezpečuje ľahšiu manipuláciu s dieťatkom. Vďaka nej si môžete dieťatko jednoducho prenášať v teple a bez strachu. Zavinovačka je vhodná najmä pre maminky, ktoré majú prvé bábätko a boja sa s dieťatkom manipulovať. Na drevko.sk nájdete moderné a dizajnové zavinovačky, aj zavinovačky v klasickom prevedení. Vybrať si môžete z viac ako 50-tich zavinovačiek v rôznych farbách pre chlapcov aj dievčatá.

malé miminko

Detské hniezda – obľúbený doplnok pre novorodenca

Hniezda pre bábätká sú prvkom, po ktorom mamičky čoraz viac siahajú. Detské hniezda sa postarajú o maximálnu bezpečnosť bábätka. Vďaka vyvýšeným bočným stranám je zabezpečená ochrana dieťatka pred pádom aj prievanom. Hniezdo umožní ľahšiu manipuláciu s dieťatkom, ktoré si viete ľahko premiestniť napríklad zo spálne do obývačky. Vďaka pevnej konštrukcii ho môžete položiť na akékoľvek miesto, aj do manželskej postele.

Hniezdo udržuje detský chrbátik v správnej polohe po celú noc. Je ľahko kombinovateľné s ďalšími doplnkami ako deky, vankúšik či mantinel do postieľky. Detské hniezdo navyše zabraňuje výraznému prievanu v miestnosti a hlavičku dieťatka udržuje v pokojnom prostredí.
Doplnky do detskej postieľky patria medzi dôležitú výbavu v prvých mesiacoch života. Je preto potrebné vybrať také, ktoré poskytnú komfort bábätku a rodičom zjednodušia starostlivosť.

Inšpirujte sa v návode: Výbava pre novorodenca – ZOZNAM vecí, ktoré potrebujete pre bábätko.