Nezařazené

Nekonečná zábava : 3D pero pre deti

3D-pero  je zariadenie na vytváranie trojrozmerných objektov z plastu. To vám umožní kresliť priamo vo vzduchu. Môžete vytvoriť detaily lietadla, spojiť ich a získať 3D postavy. 3D pero môže byť tiež použité  ako lepidlo na spájanie malých častí. Dokážete si predstaviť, aké je to cool? Deti majú bohatú fantáziu! 3D pero im umožní premeniť detský nápad do reality.

tužka

Spotrebný materiál pre 3D pero a princíp operácie
Môžete kresliť pomocou PLA alebo ABS plastu. Aký materiál mám zvoliť pre dieťa? Vybrali sme PLA-plast.
·         ABS plast je odolný a odolný voči opotrebovaniu. Ale keď sa roztopí, má zápach páleného plastu. V srdci tohto plastu sú zlúčeniny získané z oleja.
·         PLA-plast je menej odolný. Ale je založený na prírodných zložkách, vyrobených z cukrovej trstiny alebo kukurice. Pri zahrievaní tento plast nesmrdí. Okrem toho je teplota tavenia PLA-plastu nižšia, preto sa rukoväť pera zahrieva menej.

Ako funguje 3D pero ?
 
Je to veľmi jednoduché. Stačí vložiť plastovú tyč do špeciálneho otvoru na zadnej strane tela rukoväte. Kliknutím na tlačidlo umiestnite plastový závit do rukoväte na kovový hrot. Špička sa zahrieva, taví plast a vytiahne z rukoväte tenký pramienok. To je všetko! Môžete kresliť.Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a nedotýkať sa horúcej špičky rukoväte rukami. Výhodou je, že ak dieťa nepoužíva pero niekoľko minút, automaticky sa vypne.

pero

Pred zakúpením 3D pera by ste sa mali oboznámiť s funkciami a aplikáciou. Každá značka potrebuje vlastné metódy práce. Počiatočný závit z plastu sa odlišuje od finálneho projektu malými vecami. Najmodernejšie 3D perá  nemôžu podporiť dizajnové riešenia prvého svetového modelu 3Doodler. Tak, 3Doodler, používa plastové vlákno, ktoré sa dá ľahko čerpať aj vo vzduchu. Schopnosť vytvárať 3D objekty v reálnom čase bola vážnym krokom k potenciálnemu kupujúcemu. História 3D pera nie je dlhá. Prvý takýto projekt bol spustený na Kickstarter.  Práve teraz, ako tu diskutujeme, 3D technológia robí niekoľko ďalších sedem míľových krokov. Avšak v porovnaní s bežnou spotrebnou elektronikou tu ešte nie je toľko, čo sa dá naučiť, preto je to super aj pre menšie deti.