Produkty

Kŕmime mačku: Zdravo a výživne

Vybrať nejaké krmivo pre našu mačku, to sa zdá byť pomerne ľahká a vlastne celkom príjemná záležitosť. Pravdepodobne ale chcete vybrať z krmív, ktoré by mačku nielen zasýtili, ale predovšetkým by jej telo obohatili o potrebné vitamíny a živiny. A tým pádom jej priniesli zdravú kondíciu a dlhší aj spokojnejší život. A to napríklad aj v prípade, ak má vaša mačka nejaké konkrétne zdravotné obmedzenia, vo všetkých prípadoch môžete vybrať krmivo pre mačky z obchodu, ktorý sa špecializuje na predaj zdravej výživy pre domáce aj chovné zvieratá https://eshop.vetservis.sk.

zrzavá kočka

Krmivá majú primárnu úlohu- zasýtiť. Kvalitné a špecializované krmivá sa ale postarajú aj o niečo viac. Napríklad o fakt, že mačky budú mať lesklejšiu srsť, budú mať zdravé trávenie a celkovo budú v lepšej kondícii. Kvalitná strava je tiež veľmi účinnou prevenciou proti viacerým hroziacim ochoreniam.

  • Výber najvhodnejšieho krmiva sa potom odvíja od potrieb konkrétnej mačky, resp. od jej veku, zdravotného stavu a obmedzení, od jej veľkosti a plemena.

Mačky sú predovšetkým mäsožravce. Obľubujú mäso a tým pádom aj živiny, ktoré im toto poskytuje. Vítaný je teda v strave dostatočne bohatý obsah proteínov. Krmivá s vysokým obsahom mäsa.

Najčastejším riešením sú mačacie granule. Praktická forma kŕmenia, čo sa ľahko skladuje a podáva, navyše ide o najrozšírenejšiu formu stravy, čo znamená tiež možnosť vybrať si z viacerých značiek, typov a zložení. A tieto sa pokojne a s prehľadom v súčasnosti dajú zakúpiť aj cez internet, resp. cez špecializované eshopy.

šedá kočka

V prípade granúl často vravíme o primárnej strave, no pokojne môžu slúžiť tiež len ako doplnkové krmivo. Napriek tomu ide v prípade kvalitných granúl o formu, v ktorej sa nachádza vyvážený pomer dôležitých živín, vitamínov a minerálov. Keďže však ide o suchú formu stravy, zvlášť je potom potrebné myslieť extra na pitný režim mačky.

  • Špeciálnou kategóriou je krmivo pre mačiatka. V tejto kategórii ide o krmivá, ktoré sú svojim obsahom najlepšie prispôsobené práve pre potreby mláďat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup