Produkty

Akú prilbu na motorku? Vhodné riešenie existuje pre každého

„Bez prilby na motorku nelez!“ Počuli sme už stokrát a čím je človek starší, uvedomelejší, tým viac si uvedomuje a spoznáva, že mnohé príkazy naozaj majú zmysel a nie sú tu len od toho, aby kazili zábavu či zbytočne nás obmedzovali. Kvalitná prilba môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou, a to už predsa nie sú len akési plané či bezduché reči, ale od srdca úprimná rada nad zlato.
Pre tých uvedomelých, čo prešli touto základnou fázou poznania tak následne vzniká úvaha: Akú moto prilbu vybrať, respektíve podľa akých kritérií. Kvalitná a vhodná helma na motorku by mala spĺňať špecifikácie z pohľadu bezpečia, ale aj komfortu a funkčnosti.

helma

  • V skratke tá najzákladnejšia rada znie vyberať helmu na základe štýlu vašej jazdy a motorky, respektíve akou trasou a na akom motocykli máte v pláne pravidelne jazdiť.

Nebolo by teda ideálne, ak by ste na silnom stroji uháňali po diaľnici s tým, že budete mať na hlave otvorenú prilbu na skúter a takisto by naopak nebolo praktické, aby ste pri jazde na skútri mestom mali na hlave hmotnostne ťažšiu a uzatvorenú prilbu určenú pre náročnejšiu jazdu.
Nepodceňujte však ani zradnosť menšieho motocykla (do 125), a to najmä v prípade, ak ste jazdec-začiatočník.  Práve vy potrebujete dokonalú ochranu, ktorá môže mať podobu lacnejšieho modelu integrálnej prilby.

superbike

Pokiaľ je vašim poznávacím znakom Chopper alebo Cruiser, určite k nim patrí aj istý imidž, no bezpečnosť je prvoradá aj v tomto prípade. Našťastie, dnešné modely prilieb poskytujú cool dizajn, zoberme si ako príklad jetky so šiltom.
Enduro a cross prilbysú základom pre všetkých fanúšikov náročného, pieskového alebo prírodného terénu.
Odklápacie prilbyso sebou prinášajú spojenie kvality a veľmi praktického ovládania. Zvyčajne sú o niečo drahšie, ale výsledný efekt naozaj stojí zato.
Čerešnička nakoniec, prilby kategórie Superšport svetovo známych značiek sú zaručenou kvalitou vo všetkých smeroch, vrátane detailného dôrazu na pohodlné nosenie.

3/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup